Австрия написа история срещу Украйна, Нидерландия с класика срещу Северна Македония (ВИДЕО)

-
-

Австрия победи Украйна в директния мач за 2-то място в група „С“ на Евро 2020 с резултат 1:0. На „Арена Национала“ в Букурещ австрийците развалиха антирекорда си за най-много участия на европейско първенство без стигане до елиминационната фаза 2 и превърнаха този мираж в реалност.

Още през 2-ата минута Ксавер Шлагер пропиля добра възможност, пращайки неточен завършващ пас в наказателното поле, който бе блокиран от защитата. Топката излезе в ъглов удар.

В 5-ата минута чудесна възможност за гол от страна на австрийците Марсел Забитцер се включи добре и овладя в наказателното, преди да шутира към вратата, но ударът бе предотвратен от защитник.

В 21-ата минута не закъсня и първият гол за Австрия. Давид Алаба центрира от ъглов, където дебнеше Кристоф Баумгартнер, чийто удар намери целта за 1:0.

В 29-ата минута Микола Шапаренко опита сам да промени резултата за украинците, но ударът му бе спасен от Даниел Бахман.

Невероятен пропуск за Австрия в 42-ата минута, когато Марко Арнаутович бе изведен с пас сам срещу вратаря. Той стреля, но топката мина встрани от лявата греда.

Андрий Шевченко е направил промяна на полувремето на мястото на Руслан Малиновски в игра е Виктор Циганков.

През втората част Австрия отново е по-активният отбор.

В 57-ата минута Ксавер Шлагер проби до границата на наказателното поле, след като пое отбита топка, но ударът му не бе чак толкова добър, че да затрудни Георгий Бушчан.

До последния съдийски сигнал двата отбора не стигнаха до голова ситуация.

В другия мач пък Северна Македония загуби с 0:3 от Нидерландия. Лидерът в групата продължава напред тъй като съдбата им беше предопределена още от първите две срещи. Съседите ни не успяха да запишат точка, но демонстрираха мъжка игра. „Лалетата“ летят към квалификациите за първи път от 2008 година.

В 22-ата минута Александър Трайковски нанесе удар от границата на наказателното поле и топката срещна дясната греда.

Две минути по-късно Нидерландия отговори с гол на тази греда. След асистенция на Дониел Мален, Мемфис Депай бе точен и направи резултата 1:0.

В 51-ата минута Мемфис Депай освободи Жоржиньо Вайналдум, който стреля ниско, оставяйки вратаря безпомощен за 2:0.

В 58-ата минута резултата стана 3:0 като отново Вайналдум беше на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да стреля към вратата.

В 67-ата минута Воут Вегхорст пое подаване в наказателното и нанесе удар, който срещна гредата.

В 72-ата минута Дарко Чурлинов вкара топката във вратата за Северна Македония, но му бе вдигната засада.