Австралия не пожали Индия в мач за историята

0
avstarliq indiq

Австралия започна с победа участието на Купата на Азия. „Кенгурата“ се наложиха с 2:0 над Индия.

Мачът на стадион „Ахмад Бин Али“ с 35 253 присъстващи фенове имаше историческа стойност, тъй като Йошими Ямашита стана първата жена, която ръководи мач от Азиатската купа на AFC, като японката беше подпомагана от нейните сънародници Макото Бозоно и Наоми Тешироги.

Австралия започна силно, създавайки две положения в началните минути, като Азиз Бехич стреля встрани, след като му беше дадено време и пространство извън наказателното поле, докато Мич Дюк не можа да насочи с глава топката към целта, след като Крейг Гудуин центрира от фал.

Противно на логиката, Индия можеше да поведе в 16-ата минута. 39-годишният нападател Сунил Черти обаче не сполучи от чиста позиция.

Австралия обаче се нуждаеше само от 5 минути след подновяването на играта, за да стигне до гол. Джаксън Ървайн бе точен за 1:0.

Австралия сложи точка на спора в 73-ата минута. Голът бе изработен от две от резервите – Райън Макгрий прескочи Субхашиш Боузе, преди да подаде топката на Джордан Бос, който от близко разстояние не сгреши за 2:0.

Австралия ще играе със Сирия следващия четвъртък, докато Индия ще трябва да се възстанови срещу Узбекистан.