Атлетико Мадрид свали Ливърпул на земята(ВИДЕО)

0

Ливърпул най-накрая си намери майстора. Тимът на Юрген Клоп загуби с 0:1 гостуването си на Атлетико (Мадрид) от 1/8-финалите на Шампионската лига. Голът отбеляза Раул Нигес. „Червените“ не изиграха най-добрия си мач и ще трябва доста да се потрудят на реванша, за да не сдадат трофея, който вдигнаха именно на ст. „Уанда Метрополитано“ в испанската столица. На всичко отгоре капитанът на Ливърпул Джорджън Хендерсън се контузи и трябваше да бъде заменен принудително.
Срещата започна перфектно за испанците. Те поведоха още в 4-ата минута, когато изпълниха корнер, топката се удари в крака на Фабино и попадна в непокрития Саул Нигес, който отблизо простреля Ализон за 1:0.
До 65-ата минута лидерът във Висшата лига още чакаше първия си точен удар. Дивок Ориги намери Джордън Хендерсън, който от трудна позиция стреля, Облак замръзна, но топката премина покрай дясната греда.
До края не падна нов гол и Атлетико взе минимален аванс преди реванша.