Атлетико Мадрид си подсигури четвъртфинал в Лига Европа (ВИДЕО)

0
ATLETIKO MADRID

Атлетико Мадрид си свърши работата в първия мач от осминафиналите на Лига Европа срещу Локомотив Москва. Тимът на Диего Симеоне спечели с 3:0 в Мадрид и си осигури солидна преднина преди реванша. Саул откри резултата в 22-ата минута, а след почивката Диего Коща направи 2:0. В последната минута Коке оформи крайното 3:0.

„Дюшекчиите“ доминираха в първата част на срещата, но в типичния си стил изчакваха възможност или грешка на съперника. Руснаците разчитат на дефанзивна тактика, но се опитват да организират контраатаки, което се случва доста рядко.

В осмата минута Кореа опита удар от добра позиция, но той бе блокиран от Чорлука. Гостите успяват да опазят Гризман и Диего Коща, който се размина с топката след центриране в 21-ата минута.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Саул откри резултата. Испанският халф напредна през центъра и се огледа, за да види към кого да насочи топката. Защитниците на Локомотив го оставиха необезпокояван и той реши да стреля, а изстрелът му с левия крак се получи великолепен и не остави шансове на вратаря Гийермо, въпреки че бе от доста далечна дистанция.