Атлетик Билбао би в Испания с 9 човека и без треньор!(ВИДЕО)

0

Атлетик Билбао победи като гост Хетафе с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Баските завършиха завършиха двубоя с девет човека, след като в 58-ата минута Йерай Алварес бе изгонен с директен червен картон, а в 79-ата Айтор Паредес получи втори жълт. Ернесто Валверде също получи червен картон на пейката.

Момчетата на Ернесто Валверде вкараха по един гол във всяко полувреме. В 27-ата минута Нико Уилямс асистира на брат си Инаки Уилямс, който изстреля топката от ръба на наказателното поле в долния десен ъгъл за 0:1.

Три минути след това Мейсън Грийнууд завърши страхотната си солова акция с удар от границата на наказателното поле, но Унай Симон показа невероятен рефлекс и блесна с брилянтно спасяване.

В началото на втората част се повтори ситуацията от първата – Нико Уилямс асистира, а Инаки Уилямс по трева прати топката във вратата за 0:2.

Пет минути преди края на мача и треньорът на Атлетик – Ернесто Валверде, бе изгонен от пейката с червен картон.

Минута след това Хетафе получи право да изпълни дузпа, след като ВАР реферите потвърдиха решението на Хесус Хил Мансано. Мейсън Грийнууд обаче не успя да преодолее Унай Симон и резултатът остана непроменен.