Атанас Илиев донесе първа победа за Ботев Пловдив през 2021 година

0
Снимка: Ботев (Пловдив)

Атанас Илиев вкара нови два гола за домакинската победа на Ботев Пловдив с 3:2 срещу ЦСКА 1948 в мач от 21-ия кръг на Първа лига. По този начин Илиев вече има 13 гола в елита. Първото попадение в мача за „канарчетата“ реализира Па Конате. За „червените“ головете отбелязаха Галин Иванов и Ангел Бастунов. Това е първа победа за Ботев Пловдив през 2021 година в Първа лига.

Ботев Пловдив поведе в резултата в 16-ата минута. Па Конате спечели единоборство с Венцислав Василев, след което финтира трима футболисти на ЦСКА 1948, излезе сам срещу Даниел Наумов и прокара топката под плонжа му за 1:0.

Пет минути по-късно Димитър Митков отправи хубав удар от дистанция, но Георги Аргилашки се намеси и спаси. В ответната атака Маркиньос се оказа на много добра позиция на границата на наказателното поле, но стреля над напречната греда.

В 27-ата минута ЦСКА 1948 създаде много добро положение пред вратата на Ботев. Денислав Александров центрира отлично в наказателното поле на домакините, където Димитър Митков отправи страхотен удар, но Георги Аргилашки успя със сетни сили да избие в корнер.

Ботев Пловдив поведе с 2:0 в 29-ата минута. След добро двойно подаване Димитър Тонев навлезе в близост до наказателното поле на гостите и с много точно подаване намери Атанас Илиев, който останал сам срещу Даниел Наумов не сгреши за 2:0.

Ботев изпусна да вкара трети гол в добавеното време на първата част. Емануел Току направи добър пробив и достави топката до Атанас Илиев, който стреля, но Даниел Наумов демонстрира отличен рефлекс и спаси.

В 55-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Ботев, Атанас Илиев стреля от малък ъгъл, но топката бе избита от Даниел Наумов.

ЦСКА 1948 веднага организира отлична контраатака. Васил Шопов намери Денислав Александров, който стреля, но встрани от левия стълб.

ЦСКА 1948 намали своя пасив в 68-ата минута, когато Денислав Александров овладя на гърди една топка на границата на наказателното поле и подаде към Галин Иванов, който с много мощен удар прати топката във вратата на Георги Аргилашки.

В 76-ата минута Емануел Току бе изведен сам по лявото крило и напредна, като подаде към Атанас Илиев. Нападателят стреля опасно от разстояние, но Даниел Наумов спаси.

Ботев Пловдив вкара трети гол в 88-ата минута. Емануел Току направи нов пробив, след което подаде много добре към Атанас Илиев, който с много точен удар вкара топката във вратата на Даниел Наумов. Атанас Илиев вкара четвърти гол в последните два мача на „канарчетата“, след като се разписа на два пъти и при гостуването на Левски в изминалия кръг.

ЦСКА 1948 отбеляза втори гол в четвъртата минута на добавеното време на мача. Серкан Юсеин центрира в наказателното поле на Ботев, където Ангел Бастунов стреля с глава, а Георги Аргилашки не се намеси по възможно най-добрия начин и топката премина голлинията.

Ботев Пловдив се изкачи на десето място с 20 точки, а ЦСКА 1948 остава шести с 28 точки. „Червените“ записа трета загуба в последните четири мача за първенство.