0
ФБ Асеновец
-
-

Асеновец и Борислав (Първомай) не се победиха, завършвайки наравно 2:2 в среща от 10 кръг в ЮИ Трета лига, пише PlovdivDerby.com. Срещата се игра на стадион „Шипка“ в Асеновград. И двата отбора можеха да стигнат до успеха в този мач, но в крайна сметка разделиха точките.

Марио Филипов откри в 7-та минута, след центриране на Шаби Османов. До края на полувремето гостите обърнаха до 1:2, след добри свои атаки. Стоян Жулев и Димитър Димитров отбелязаха головете за Борислав. Домакините имаха претенции към съдията Васил Николов за дузпа срещу Борислав Хаджиев, който според тях беше задържан с ръка от защитник на гостите, както и за други положения. Те в обаче получиха дузпа при друга ситуация. Радослав Влашев пропусна да отбележи, след като Станимир Иванов уцели ъгъла и спаси.

През втората част домакините доминираха. Гостите останаха с 10 човека на терена, след два бързи жълти картона на Радослав Влашев. В 75′ Шаби Османов засече центрирана топка и изравни резултата. Малко по-късно домакините отново поискаха дузпа за игра с ръка, след удар на Мутлу Алиев.

В крайна сметка срещата завърши наравно 2:2. Борислав е 4-ти с актив от 17 точки, а Асеновец е осми с 14. В следващия кръг първомайци приемат дубъла на Локомотив, а станимаклии са гости на Гигант в Съединение.