0
ivelin popov asen mitkov
-
-

Халфът на Левски – Асен Митков – ще бъде свален при юношите до 18 години. Днес от 11:00 часа Левски ще се изправи в четвъртфинален реванш срещу Лудогорец за Купата на БФС. В първата среща разградчани спечелиха минимално с 1:0 на „Гнездо на орли“ и развръзката в спора остава отворена.

Вчера 17-годишният талант на столичани не тренира с първия отбор, а проведе сутрешно занимание, за да бъде на разположение на Елин Топузаков за днешния двубой. Асен Митков вече има на сметката си 25 двубоя за сините във всички турнири, в които все още търси първия си гол. За последно той бе на терена срещу Вихрен Сандански (4:1) за Купата на България, където стартира като титуляр и престоя 74 минути, оставяйки отлични впечатления.

Очаква се в състава на Левски да попаднат и трениращите с първия отбор Йоан Загоров, Антоан Стоянов, Димитър Андонов и Борислав Рупанов. Както е известно, носителят на трофея в тази възрастова група ще участва в УЕФА Младежка лига.

Вчера тимът до 14 години се класира за 1/2-финалите в турнира след нова победа над Етър. Сините победиха с 4:1 и с общ резултат 12:2 продължават в надпреварата./ „Тема спорт“