Ас на Левски аут за Дунав

0
cska 1948 levski antonio vutov hose kordoba

Централният защитник на Левски Хосе Кордоба изигра пореден силен мач за Панама. Селекцията на карибската страна победи категорично с 3:0 като гост Коста Рика и се доближи до полуфиналите в Лигата на нациите на КОНКАКАФ. 22-годишният футболист бе на терена през всичките 90 минути и отново игра в схема с трима бранители, като той бе играчът в центъра.

Панама поведе още в 4-тата минута с гол на Амир Мурийо, а в 29-ата тимът на Томас Кристиансен удвои преднината си чрез Хосе Файардо. Сесилио Ватерман оформи класиката след час игра и доближи тима си до следващата фаза. Реваншът между двете селекции е във вторник от 04:00 часа българско време.

Това означава, че Кордоба няма да бъде на разположение на треньора на Левски Николай Костов за 1/16-финалния мач за Купата на България срещу Дунав в Русе. От началото на сезона 22-годишният играч е най-постоянният защитник на сините, като изигра 22 двубоя във всички турнири. Очаква се през зимата отново да има силен интерес към него и този път да се стигне до негова продажба, като наскоро апетити се появиха от френски клуб./ „Тема спорт“