Ас на Арда с уникално постижение

0
ivan kokonov

Днес в срещата Арда – Ботев, един от най-добрите играчи на домакините Иван Коконов ще запише престижен юбилей. Това ще бъде мач номер 300 на атакуващия футболист в елита. Досега в Първа лига той е играл за 8 клуба. Това са Сливен, Берое, Ботев Bp, Монтана, Дунав, Славия, Черно море и Арда. В досегашните 299 мача има 39 гола и 20 асисенции. За три от клубовете – Берое, Славия и Сливен не е успял да се разпише.

Юношата на Беласица дебютира в Първа лига на 13 април 2010 година в мача ПСФК Черноморец – Сливен 2:0, когато играе едно полувреме след като влиза като резерва на почивката. Най-много голове е вкарвал на Ботев Пд и Калиакра Каварна – по 4. Най-много голове е вкарал за настоящия си тим Арда – 19.

Най-големият си успех постигна докато бе в Черно море. Като играч на „моряците“ вдигна Купата на България през 2015-а след победа на финала над Левски в Бургас с 2:1 след продължения.

От играчите, които все още не са прекратили кариерите си, с повече мачове от Коконов в елита са само Георги Петков, Лъчезар Балтанов, Галин Иванов и Димитър Илиев. В сравнение с останалите четирима той единствен не е играл нито в Левски, нито в ЦСКА.

Интересното е, че преди предишния мач той получи и специален плакет от Арда за това, че натрупа 100 мача за клуба в елита на България./ „Мач Телеграф“