Аржентина мачка и без Меси(ВИДЕО)

0
arzhentina

Аржентина се наложи над Ел Савадор с 3:0в приятелски мач, който се изигра на стадион „Линкълн Файншаншъл Фийлд“ във Филаделфия, САЩ. „Гаучосите“ бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който бе освободен от лагера заради контузия.

Попаденията за Аржентина в срещата бяха дело на Кристиан Ромеро, Енцо Фернандес и Джовани ло Селсо. Следващата проверка за световните шампиони ще бъде отново в САЩ на 27 март срещу Коста Рика, а двубоят ще се изиграе в Лос Анджелис.

Двубоят започна с натиск от страна на Аржентина, който даде резултат още в 16-ата минута, когато Анхел ди Мария центрира от корнер, а Кристиан Ромеро се извиси над всички, за да прати топката с глава в мрежата.

Анхел Ди Мария бе изведен зад гърба на защитата на Ел Салвадор в 26-ата минута, а опитният футболист се опита да преодолее Марио Гонсалес, който обаче отрази.

Ел Савадор можеше да изравни резултата в 29-ата минута, когато Хайро Енрикес получи топката в наказателното поле на Аржентина, но футболистът на символичните гости стреля над вратата.

Аржентина удвои преднината си в 42-рата минута. Ло Селсо получи топката в наказателното поле и шутира, но Гонсалес отрази, последва добавка от страна на Енцо Фернандес, който този път успя да се разпише в опразнената врата.

На старта на второто полувреме „гаучосите“ стигнаха и до трети гол в 52-рата минута. Лаутаро Мартинес изведе Ло Селко, който от близко разстояние прати топката в десния ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Марио Гонсалес.

Алехандро Гарначо направи рейд, който завърши с удар към вратата в 79-ата минута, но стражът на Ел Салвадор отрази.

В последната минута от редовното време младата звезда на Манчестър Юнайтед отново излезе на стрелкова позиция, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.