Арсенал изпрати Венгер с 5-звездно шоу и място в ЛЕ (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
arsene venger 2

Арсенал победи с 5:0 Бърнли като домакин в мач от 37-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът на „Емирейтс Стейдиъм“ бе по-специален за всички, свързани с клуба, тъй като това беше последния път, в който напускащият в края на сезона легендарен мениджър на тима Арсен Венгер извежда отбора си на това съоръжение.

Цялата атмосфера около и по време на мача беше белязана с думите „Merci Arsene!“ („Благодарим, Арсен!“ фр.), а преди началото на мача Венгер бе посрещнат на терена със шпалир, направен от футболистите на двата отбора, приемайки аплодисментите на 59 540 зрители по трибуните.

По време на срещата пък привържениците на няколко пъти скандираха името на легендата на „артилеристите“ Патрик Виера, който е едно от спекулираните имена за евентуален наследник на Венгер.

Мачът започна отлично за Арсенал, който успя да открие в 14-та минута, когато точен бе Пиер-Емерик Обамеянг, след като засече от метър остро центриране на Лаказет. Бившият нападател на Олимпик Лион също записа името си на таблото в добавеното време на първата част, засичайки от въздуха подаване отдясно.

След почивката домакините не намалиха оборотите и в 54-та минута Сеад Коласнич направи преднината на своя тим класическа. Само десет минути след това и Алекс Иуоби отбеляза гол, след като получи топката в наказателното поле и с хубав удар я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Бърнли.

15 минути преди края Обамеянг отбеляза и второто си попадение в мача, успявайки да се възползва от перфектно центриране на Белерин по земя.

Така Арсенал успя да си върне настроението след разочарованието от отпадането на 1/2-финалите в Лига Европа от Атлетико (Мадрид) в четвъртък и събра в актива си 60 точки, с което заема шестото място в таблицата и успя да дръпне с четири именно на Бърнли, който е седми с 54. Така „артилеристите“ си гарантираха футбол във втория по реноме клубен турнир и през следващия сезон.