„Армията“ се понапълни, но ЦСКА-София се спъна

0
cska fenove
Снимка: cska.bg

За първи от много кръгове стадион Българска армия се понапълни. Близо 6000 зрители дойдоха на стадиона в Борисовата градина. ЦСКА-София обаче стъпи накриво, след като не успя да победи Локомотив София и мачът днес завърши 0 на 0. Срещата премина през много атака и високо темпо. В отбора на червените липсваха доста титулярни играчи.

Първата атака дойде още във втората минута. Шагоян проби отляво, влезе в наказателното поле и опита коварен удар, но Любенов улови.

Малко по-късно Шопов центрира, топката бе избита от Дуарте, но съдията незнайно защо отсъди аут.

В 7-та минута Вутов и опасно от пряк свободен удар, но топката премина на 50 сантиметра над вратата на Бусато.

Отново Вутов се опита в 13-та минута да затрудни стража на армейците, но без успех.

Две минути след това Ненов получи подарък от защитата на червените, но не можа да се възползва, стреляйки крайно неточно.

Веднага след това  Юга даде страхотен пас към Гарсес, който навлезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от защитник на железничарите.

Последваха две атака на червените, които нямаха ефективност.

В 28-та минута Гарсес нахлу на скорост и навлезе в наказателното поле, но е успя да се възползва от ситуацията.

Юлиян Ненов пък получи много добър пас и излезе сам срещу Бусато, който се намеси блестящо. Оказа се обаче, че е в засада.

Шопов в 40-та минута стреля силно от 20 метра, но Любенов не бе затруднен.

Гарсес имаше най-чистата възможност за гол две минути по-късно. Той се възползва от грешка в отбраната на Локомотив, нанесе удар, но топката срещна гредата и излезе извън очертанията на терена.

Веднага след началото на второто полувреме Локомотив отново затрудни отбраната на ЦСКА-София, но Ненов не можа да насочи топката в правилната посока.

В 57-ма минута Шагоян проби опасно отляво и опита да подаде към свой съотборник, но Любенов бе на мястото си.

Минута по-късно стана добра комбинация между Вион и Гарсес, но последния отново не бе ефективен.

В 61-та минута Славчев излезе на стрелкова позиция, но така и не можа да превземе вратата на червените.

Секунди след това Морено стреля фамозно от 17-18 метра, но топката профуча на сантиметри над гредата на гостите.

В 69-та минута Илия Димитров излезе на невероятна позиция срещу Бусато, но стреля в аут.

Минута след това гостите оцеляха при вихрушка пред тяхната врата. Вион центрира, Махмутович стреля много силно с глава, но Любенов отби. След това Юга шутира мощно, но този път в аут.

В 77-та минута Гарсес се размина на сантиметри от топката, след центриране отдясно.

В 88-та минута Бисмарк Чарлз насочи опасно кълбото към вратата на гостите, но Любенов показа отново класа.

В последните минути ЦСКА-София хвърли всички сили в атака. Натискът бе силен, но неефективен. В крайна сметка, след пет поредни победи армейците този път се задоволиха само с точка. Локомотив пък показа отлична игра и напълно затвърди позитивните тенденции в последните срещи.