„Армейците“ са несравними след почивката! Левски е на незавидно място

0

ЦСКА-София е твърде вероятно да посрещне на върха Нова година, като отборът има аванс от пет точки пред хегемона на Лудогорец, въпреки че разградчани имат два мача по-малко, но те са изключително трудни – гостуване на Славия и домакинство на Левски. Ако погледнем само към вторите полувремена, то ЦСКА-София се представя още по-впечатляващо на фона на големия си опонент Лудогорец. Това показва изключителната физическа подготовка на „червените“, доброто дозиране на силите, психологическата устойчивост на играчите и работата на Саша Илич. „Армейците“ са спечелили 12 втори полувремена, 5 пъти са завършили наравно и са загубили само една среща. Поражението е срещу Левски, като първото полувреме завърши 0:0, а след почивката „сините“ се разписаха два пъти, докато играчите на ЦСКА-София не успяха. Атакуващата мощ бележи впечатляващ прогрес след почивката. През първото полувреме „червените“ са реализирали 11 попадения, а увеличението след това е двойно, че и отгоре – 23 гола. ЦСКА-София има цели осем точки повече от разградчани през второто полувреме. Разградчани са с 10 победи, 3 равенства и 3 поражения. Иначе подгласник на „армейците“ е Локо Пловдив, като тимът изостава на четири точки от „червените“.

Левски и без това заема неособено престижното за възможностите си шесто място, но положението става още по-лошо, ако се калкулира второто полувреме. „Сините“ са едва осми за този период от мача. Тимът има едва 6 победи от 17 двубоя.

Единственият тим, който не е записал нито един успех във вторите 45 минути, е Ботев Враца. Тимът е с шест точки, постигнати от шест равенства, и цели 12 поражения. В този период врачани са реализирали едва 4 попадения и допуснали 22. Само за сравнение Ботев е отбелязал почти три пъти повече голове преди почивката – 11./ „Мач Телеграф“