Армейците на Любо отново са на върха

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 победи Спартак/Варна/ с 2 на 0  и със спечелените три точки се завърна на върха в Първа лига.

Двубоят в Бистрица започна равностойно, като първите две положения дойдоха на сметката на гостите. В 3-ата минута Тошев стреля от малък ъгъл от воле, но Елитон изби точно пред погледа на Наумов. 2 минути по-късно Ромееш стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря на ЦСКА 1948. В следващите минути „червените“ понатиснаха своя опонент и в 12-ата минута Елитон засече с глава центриране от фал, но ударът му излезе в аут.

В следващите минути „червените“ натиснаха своя опонент и в 12-ата минута Елитон засече с глава центриране от фал, но ударът му излезе в аут. С напредване на времето домакините все повече и повече контролираха топката и владееха инициативата в срещата, докато варненци залагаха на контраатаката. Именно в една такава Тошев опита далечен шут отляво, който обаче премина над напречната греда.

В 24-ата минута дойде и първият точен изстрел за ЦСКА 1948. След центриране отдясно топката стигна до Ивайло Чочев, който засече с глава, но Дичевски безпроблемно улови.

Офанзивнита напъни на „червените“ дадоха резултат в 34-ата минута. Тогава Джонатан Перейра изпрати топката в наказателното поле, а там Евгений Сердюк стреля с глава с гръб към вратата и прати кълбото в мрежата на Спартак за 1:0. Това бе и първо попадение за бившия футболист на Черно море с екипа на ЦСКА 1948.

Само 5 минути по-късно домакините вкараха и втори гол. След поредната си атака Ивайло Чочев подаде към Парвиз Умарбаев, който пое на границата на наказателното поле, с едно докосване се обърна и отправи изстрел към вратата на Дичевски. Въпреки че ударът на халфа на „червените“ не бе особено силен, той бе достатъчно точен за да се оплете в мрежата на Спартак за втори път – 2:0.

До края на полувремето домакините продължиха да натискат, но не успяха да вкарат повече голове. Така на почивката момчетата на Любо Пенев се оттеглиха с 2 гола аванс.

Второто полувреме започна по същия начин, по който завърши и първото. В 56-ата минута Сердюк стреля по земя отляво, но Дичевски улови. Малко по-късно Ради Кирилов шутира силно от малък ъгъл, но неточно.

В 67-ата минута Чочев опита късмета си от границата на наказателното поле, но и този път вратарят на гостите изби.

В 73-ата минута Здравко Димитров бе изведен добре по дясното крило. Фланговият футболист напредна, смени рязко посоката и стреля, но топката се отклони противников състезател и излезе в корнер.

Така ЦСКА 1948 победи в мача и продължава с успешното си представяне през този сезон. С новите три точки отборът излезе отново начело, като в същото време съхранява и шансове за атака дори и на титлата.