Арда удари Царско село за първа победа при Матич! Коконов с чудовищен пропуск (ВИДЕО)

0
Снимка: ПФК Арда
-
-

Арда победи Царско село в мач от XVIII кръг на Първа лига. На стадион „Арена Арда“ в Кърджали домакините се наложиха с 2:0. Това бе и първи успех за Арда под ръководството на Славко Матич.

Арда поведе в 21-ата минута. Рубежич изведе вляво Давид Кики, който нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас. Спас Делев пък засече от границата на вратарското поле за 1:0. Ситуацията бе подробно разгледана от ВАР за евентуална засада, но такава не бе установена и попадението бе признато.

В 30-ата минута Давид Кики стреля от около 25 метра, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата. Янко Георгиев обаче улови сигурно.

В 43-ата минута Спас Делев влезе в наказателното поле и нанесе силен, но и доста неточен удар.

2-ата минута на даденото продължение Арда удвои аванса си. Милен Желев изведе вдясно в наказателното поле Иван Тилев, който влезе малко навътре и шутира. Александър Александров, който бе с гръб към удара, бе разперил ръце и топката срещна лявата му, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Иван Коконов бе безупречен за 2:0.

В 51-ата минута Арда по чудо не подпечата победата си. Спас Делев изведе вдясно от вратарското поле Давид Кики, който пусна успореден пас. Иван Коконов обаче направи чудовищен пропуск, като на 2 метра от голлинията засече над празната врата.

10 минути по-късно Делев центрира остро от фал. Топката дойде неудобна за връхлитащия Иван Коконов, който засече с гърди, а Янко Георгиев улови пред голлинията.

В 81-ата минута Арда организира скоростна контраатака. Светослав Ковачев нахлу в наказателното поле и стреля мощно. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 87-ата минута Шопов бе изведен сам срещу вратаря и стреля покрай него. Караджов обаче успя да докосне топката, която след това срещна лявата греда. В ситуацията обаче бе маркирана и засада.