Арда тресна Етър и изхвърли ЦСКА-София от тройката (ВИДЕО)

0
-
-

Арда победи Етър в мач от XXV кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали възпитаниците на Николай Киров се наложиха с 3:2. По този начин те заеха поне временно третото място в класирането, измествайки от там ЦСКА-София.

Арда поведе в 21-ата минута, след ужасяваща грешка в защитата на гостите. Мариян Иванов опита да върне с глава към свой съотборник, но вместо това изведе Иван Тилев сам срещу вратаря. Футболистът на домакините пък бе безапелационен, пращайки топката в мрежата за 1:0.

240 секунди по-късно Арда опита да върне „жеста“ на своя съперник. Крумов позволи на Боруков да му отнеме и да излезе сам срещу вратаря. Точно преди при нанасянето на удара обаче Петков се хвърли на шпагат и успя да предотврати почти сигурен гол.

В 38-ата минута Мартино нанесе опасен удар от дъгата пред наказателното поле. Топката премина на сантиметри над напречната греда.

5 минути по-късно Етър изравни. Мезу получи в наказателното поле, вдигна си топката и от въздуха стреля по диагонала. Кълбото мина под плонжа на Караджов и влетя в мрежата му за 1:1.

В 52-ата минута Румен Руменов нанесе хубав удар по земя извън наказателното поле. Христо Иванов обаче улови без проблеми.

4 минути по-късно Тонислав Йорданов повтори упражнението на своя съотборник, но отново Иванов бе сигурен.

След час игра Крумов насочи добре от фал в долния десен ъгъл. Капитанът на гостите обаче за пореден път бе безупречен и улови.

В 72-ата минута Арда отново поведе. След чудесно организирана атака, Тонислав Йорданов получи пас отляво, който го намери пред вратарското поле. От там бившият нападател на ЦСКА-София не сгреши за 2:1.

6 минути по-късно домакините сложиха точка на спора. Милен Желев проби хубаво и намери вдясно в наказателното поле Иван Тилев. Последният центрира меко отново към Желев, който на 2 метра пред голлинията засече с глава за 3:1.

В 89-ата минута Етър върна едно попадение. Даниел Младенов се възползва от грешка в защитата на домакините и с прецизен удар от границата на наказателното поле направи 3:2.

Във втората минута на продължението Крачунов засече с глава центриране отдясно. Караджов обаче улови без затруднения.