Арда тресна Ботев (Вр), изпревари Берое и ЦСКА-София (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Арда продължава с отличното си представяне в efbet Лига. Воденият от Стамен Белчев тим победи Ботев (Вр) с 2:1, като по този начин изпревари поне временно Берое и ЦСКА-София, заемайки четвъртото място в класирането.

В 3-ата Иван Караджов успя да спаси последователно удари на Домовчийски и Даниел Генов.

В 14-ата минута изстрел от въздуха на Ивайло Михайлов профуча покрай лявата греда.

Арда успя да поведе в 16-ата минута. Спас Делев изпълни чудесно фаул, но топката срещна гредата. Добавката на Иван Коконов бе отразена от Костов, който обаче капитулира при изстрела на Радослав Василев – 1:0 за тима от Кърджали.

В 29-ата минута Спас Делев направи сериозен пропуск на метър от вратата на Ботев (Враца). Аморим пусна много добро подаване по земя към втора греда, а там ударът на Делев бе блокиран с чудесен плонж от вратаря Костов. В 35-ата минута Георги Вълчев от състава на Ботев (Враца) стреля покрай вратата.

В 51-ата минута Валери Домовчийски се обърна добре с човек на гърба, но ударът му бе твърде слаб. Шест минути по-късно Арда пропиля златна възможност за втори гол. Иван Коконов и още двама футболисти в синьо излязоха очи в очи с вратаря на Ботев (Враца). Коконов имаше възможност да стреля, но предпочете да подава, а бранител на гостите сложи крак и изчисти.

В 66-ата минута Валери Домовчийски възстанови равенството с хубав гол с глава. Нападателят се възползва от грешка в позиционирането на защитниците и много добро центриране на Даниел Генов от десния фланг. Домовчийски се придвижи добре зад гърба на централните бранители и отклони с глава топката в обратния ъгъл на Иван Караджов.

Радостта на гостите продължи само пет минути. В 71-ата Ховсепян пусна чудесен извеждащ пас към Илиша Сам. Нападателят стреля под ъгъл, а Костов успя с една ръка да избие. От няколко метра обаче връхлитащият от втора позиция Иван Коконов нямаше как да сбърка и отново изведе Арда напред в резултата.