Арда спечели точка от Черно море,Караджата герой

0
-
-

Отборите на Арда (Кърджали) и Черно море завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от седмия кръг на efbet Лига. Страхотен мач за домакините направи Иван Караджов, който спаси дузпа, а по този начин донесе точката за тима.
Футболистите на Стамен Белчев събраха актив от 9 точки. Отборът се намира на седмо място във временното класиране. „Моряците“ пък са на шеста позиция с 10 пункта.Преди началото на срещата главният съдия Николай Йорданов получи специален плакет от Красен Кралев, както и фланелка на Арда, която пък бе връчена от президента на „сините“ Петър Пешев. Реферът вече има 255 мача в елита на българския футбол. Той задмина постижението на Антон Генов, който има 254 срещи на сметката си. Първото голово положение се откри пред вратата на домакините в 17-ата минита. Васил Панайотов центрира в наказателното поле към Мирослав Енчев, но последен с топката игра Радослав Василев, който отклони кълбото към собствената си врата, но Иван Караджов изби в ъглов удар.В 23-ата минута Деян Лозев стреля от дистанция, но топката премина далеч от целта. Малко по-късно Мартин Минчев направи пробив отляво, след което центрира към Жоржиньо, но нападателят не успя да се разпише.В 37-ата минута Роман Ховсепян направи дузпа срещу Мартин Минчев, а секунди по-късно бе изгонен за пренебрежителния си жест към главния съдия. Нападателят на „моряците“ Жоржиньо изпълни наказателния удар в долния десен ъгъл, но Иван Караджов показа класата си, избивайки кълбото в ъглов удар.В 51-ата минута Дарко Глишич стреля от пряк свободен удар, но опитът му премина покрай левия стълб. В 64-ата минута Панайотов и Жоржиньо разиграха добре топката, след което нападателят шутира в близкия ъгъл, но Иван Караджов се намеси отново на ниво.В 79-ата минута Виктор Попов проби отдясно, след което центрира, а кълбото се отби в горната греда. Малко преди края на срещата резервата Илиша Сам можеше да се превърне в герой. Деян Лозев центрира в наказателното поле по земя към Сам, който стреля с едно докосване, но топката премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация на стадион „Локомотив“ в Пловдив.
В следващия кръг Арда гостува на Славия в София, а Черно море приема Дунав (Русе).