Арда шокира ЦСКА 1948 насред София! Фамозна задна ножица украси мача (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 загуби домакинството си на Арда в последен мач от III кръг на efbet Лига. На националния стадион „Васил Левски“, възпитаниците на Красимир Балъков отстъпиха с 0:2.

Преди началото на мача „армейците“ бяха наградени с медали и купа за шампион на Втора лига.

Арда шокира своите домакини още в 14-ата минута. ЦСКА 1948 не успя да изнесе топката и тя стана притежание на гостите. Иван Коконов с много елегантен пас изведе Спас Делев сам срещу вратаря и за нападателя не бе проблем да открие резултата – 0:1.

В 33-ата минута Денислав Александров стреля извън наказателното поле. Симеонов обаче успя да избие в корнер отиващата под гредата му топка.

В самия край на полувремето, Арда по чудо не отбеляза второ попадение. След сериозно неразбирателство в „червената“ защита, топката стигна до Светоскав Ковачев. Той с едно движение матира трима от домакините и стреля покрай вратаря. Топката обаче „облиза“ лявата греда.

В 59-ата минута Арда удвои аванса си. Емил Мартинов изведе в наказателното поле Матеус Леони, който опита успореден на голлинията пас. Даниел Наумов успя да отклони с крак топката, която се насочи към Иван Коконов. Последният пък със страхотна задна ножица заби кълбото в мрежата за 0:2.

В 68-ата минута Спас Делев нахлу в наказателното поле и стреля към близката греда. Наумов обаче успя да избие в корнер.

180 секунди по-късно ЦСКА 1948 можеше да съживи интригата в мача. Галин Иванов центрира в наказателното поле, Мартин Камбуров засече с глава, но топката срещна лявата греда.

Малко по-късно пък топовен изстрел по диагонала Георги Русев бе избит от Васил Симеонов.

В последната секунда на 3-минутното продължение Мартин Камбуров можеше да отбележи почетно попадение за ЦСКА 1948. Ударът му по диагонала обаче премина до дясната греда.