0
arda
-
-

Арда победи Ботев(Враца) с 4:0 и завоюва нови три точки в шампионата. Домакините надиграха категорично съперника си и задълбочиха кризата в тима на врачани.

Още във втората минута домакините поведоха след безобразна грешка на Стефан Велев. Абубакар Тунгара получи на левия фланг и центрира. Велев не беше съобразителен и подари топката на Тонислав Йорданов. От близко разстояние нападателят не пропусна да се разпише.

Врачани опитаха да изравнят мигновено. Жан Пиер да Силва проби отляво и навлезе към центъра. Той стреля от границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стълб. Не се наложи на Анатолий Господинов да се намесва.

В 11-ата минута Ботев Враца организира нова стойностна атака. Спас Георгиев изведе Браян Переа зад защитата на „небесносините“. Умар Сако много добре го затвори, а Господинов захлупи топката.

В ответната атака Федерико Бариос трябваше да прави ключово спасяване. Иван Тилев си освободи пространство за изстрел и отправи такъв. Стражът на Ботев Враца обаче реагира блестящо и изби встрани.

В средата на първата част удар на Луиз Соарес беше париран от Господинов. В 39-ата минута кърджалийците удвоиха преднината си с прекрасно изработен гол. Тунгара и Йорданов матираха защитата на Ботев Враца с бързо двойно подаване с едно докосване. Първият излезе сам срещу Бариос и го преодоля с лекота за 2:0.

В 49-ата минута Жан Пиер да Силва пробва късмета си с шут от средна дистанция. Господинов обаче спаси.

Малко след това Арда направи резултата класически. Мартин Стойчев беше изпуснат от Жан Пиер да Силва. Десният бек навлезе в наказателното поле и комбинира с непокрития Станислав Иванов. Той си спря топката и я насочи в долния десен ъгъл.

Секунди по-късно Радослав Цонев беше на сантиметри от четвърти гол. Ударът му обаче премина покрай десния страничен стълб.

В 58-ата минута Арда покачи на 4:0. Нова фатална грешка беше допусната от защитник на гостите. Жан Пиер да Силва подари топката на Мартин Стойчев. Двама от Арда излязоха сами срещу Бариос. Стойчев не се полакоми и комбинира с Тунгара, за когото остана по-лесното, а именно да вкара на празна врата.

В следващите минути Арда продължаваше да контролира играта. Преслав Боруков пропусна няколко възможности за гол.

В 82-рата минута врачани имаха чудесен шанс за почетен гол. Мирослав Маринов изведе Спас Георгиев в наказателното поле. Десетката на Ботев надигра Деян Лозев и стреля, но в аут.