Арда с обрат срещу Етър, върна се в първата шестица

0
-
-

Отборът на Арда се поздрави с 3-а победа в последните си 4 шампионатни мача и влетя в топ 6 на efbet Лига. В 11-ия кръг на първенството кърджалии постигнаха пълен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Етър Велико Търново след вълнуващо второ полувреме.Красимир Станоев откри за „болярите” с дебютния си шампионатен гол за сезона, но три минути след това Жоао де Аморим изравни за Арда, като това беше първи негов гол в българския футбол. Опитният Илиас Хасани осигури победата след изстрел  с десния крак след центриране на Спас Делев от корнер.В самия край на срещата домакините можеха да изпуснат победата заради едно неразчетено връщане на Атанас Кръстев с глава към вратаря Караджов. Последният излезе навреме,  за да изтласка към аутлинията пресеклия топката Иван Иванов и така трите точки отидоха по сметката на кърджалии.Арда се изравни по точки (18) с шестия в подреждането Берое, но се намира на позиция пред него заради победата в прекия мач. Етър, от своя страна, остава 9-и с 11 точки. В следващия кръг великотърновци приемат Локомотив Пловдив, докато Арда има домакински мач срещу Дунав.