Арда с класика срещу Марица в контрола

0
-
-

Арда (Кърджали) победи с 3:0 Марица (Пловдив) в контролна среща. Елитният тим имаше превъзходство през цялото времетраене, но вкара три бързи гола в първия половин час, които предопределиха и изхода от мача.

Иван Коконов откри резултата още в 4-ата минута, а след това Тонислав Йорданов вкара второто и третото попадение в 17-ата и 27-ата минути. До края на първата част, а и в началото на втората, Йорданов пропусна възможността да запише хеттрик.

Многото смени през второто полувреме накъсаха ритъма, но така или иначе вратарите на Арда нямаха кой знае колко работа, ако не се броят два диагонални удара на Мариян Тонев.

„Доволен съм от старанието на всички футболисти, които днес взеха участие в мача. За съжаление, Жуниньо и Румен Руменов пропуснаха цялата седмица заради травми, които не им позволяват към днешния момент да играят. Надяваме се, че през новата седмица ситуацията при тях ще се подобри”, каза наставникът на кърджалийци Георги Чиликов. Той пуска отбора в два дни почивка и от понеделник започва поредната мачова седмица.