Арда продължава със силното представяне (ВИДЕО)

0

Арда Кърджали продължава със силното представяне от началото на сезона. Отборът продължава да бъде без загуба. Не само това, но воденият от Стамен Белчев тим постигна втора поредна победа, след като се наложи с 3:1 при гостуването на Витоша Бистрица от четвъртия кръг на efbet Лига. В същото време Витоша претърпя четвърта поредна загуба.
Арда поведе в резултата още в 5-та минута. Вратарят на Витоша Николай Георгиев допусна много груба грешка и подари топката на Радослав Василев, който на празна врата не пропусна да вкара.
Румен Гьонов отправи силен диагонален удар в 18-та минута, но топката се спря в десния стълб на вратата на Иван Караджов.
Караджов се наложи да се намесва решаващо в 20-та минута, когато отрази удара на Григор Долапчиев.
Витоша Бистрица успя да изравни резултата в 25-та минута, когато Мартин Станкев центрира от фаул в наказателното поле на Арда, където топката стигна до Георги Купенов, който отблизо прати топката във вратата на Караджов.
Радослав Василев нанесе много опасен удар в 54-та минута, но Николай Георгиев плонжира и изби в корнер.
Арда получи правото да изпълни дузпа в 58-та минута, след като вратарят Георгиев излезе неразчетено и събори Веселин Марчев в наказателното поле на Витоша. Иван Коконов реализира наказателния удар в 58-та минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Георгиев.
Арда поведе с 3:1 в 71-та минута, след като Дарко Глишич центрира от фаул в наказателното поле на Витоша, където Румен Гьонов в опита си да избие топката я прати във вратата на Георгиев и си отбеляза нелеп автогол.
Витоша Бистрица завърши мача с човек по-малко, след като съдията Драганов изгони в 88-та минута Александър Христев с директен червен картон за безумно нарушение срещу Илиша Сам.
Арда има осем точки от началото на сезона, а Витоша е с 0.