Арда пречупи Хебър

0
arda otbor
Снимка: fcarda.bg

Арда победи Хебър с 3:1 и успя да вземе три точки срещу коравите гости. Така кърджалии има един доста приличен точков актив до 10 кръг.

Умар Сако допусна груба грешка още във 2-ата минута на мача, след което извърши нарушение срещу Георги Николов и защитникът на Арда получи жълт картон.

Хебър допусна груба грешка в разиграването в своята половина в 12-ата минута. Иван Тилев отне топката, след което подаде към Абубакар Тунгара, който стреля от дъгата на наказателното поле, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Петър Дебърлиев.

Арда Кърджали поведе с 1:0 в 18-ата минута. Тунгара отне топката от Стилиян Тисовски, който допусна груба грешка. След това Тунгара пусна отличен извеждащ пас към Тонислав Йорданов, който прехвърли Петър Дебърлиев и прати топката във вратата му.

Николай Николаев получи контузия и бе заменен принудително в 41-ата минута от Архан Исуф. Николаев бе закаран от линейка до най-близката болница в града.

Абубакар Тунгара направи много сериозен пропуск в 43-ата минута. Лъчезар Котев отне топката в средата на терена и веднага пусна отличен извеждащ пас към Тунгара, който напредна, навлезе в наказателното поле на Хебър и бе сам срещу Петър Дебърлиев, но вратарят се намеси решаващо и в крайна сметка успя да избие топката в корнер.

Арда направи много голям пропуск в 63-ата минута. Абубакар Тунгара получи много добър пас в наказателното поле на Хебър и стреля, но в последния момент Михайлов сложи крака си и топката излезе в корнер.

в 70-та минута Хеър стигна до гол. Роберт Мазан получи шанс да центрира от левия фланг, Футболистът на Хебър подаде остро по земя към Георги Николов. Като типичен номер 9 Николов се измъкна и с едно докосване вкара топката във вратата.

Само 6 минути по-късно Арда отново поведе. Един от най-добрите на терена – Тунгара, подаде към Боруков в наказателното поле. Националът на България показа голмайсторския си инстинкт и изведе домакините за втори път напред в резултата.

Четири минути по-късно Ради Цонев центрира в наказателното поле на Хебър, където Иван Коконов засече топката с глава, но я прати встрани от левия страничен стълб на вратата на Дебърлиев.

Бастунов отправи хубав удар от около 20 метра, но Господинов внимаваше и успя да избие топката в корнер.

В 84-та минута Христо Митев сложи край на спора, вкарвайки трети гол за Арда.