arda lokomotiv sofiq
Снимка: fcarda.bg
-
-

Арда победи като гост Локомотив (София) в мач от четвъртия плейофен кръг в групата, бореща се за седмото място, което осигурява бараж за участие в Лига на конференциите. На стадиона в столичния квартал „Надежда“ отборът от Кърджали се наложи с 3:1. По този начин воденият от Александът Тунчев тим събра 52 точки, доближавайки се само на 2 от седмия Славия. „Белите“ обаче са с мач по-малко, като след малко започва гостуването им на Ботев (Пд).

Арда поведе още в 6-ата минута. Иван Тилев центрира от фал от дълбочина. Пред вратарското поле Алекс Петков надскочи Алан Диас и с глава засече неспасяемо за 0:1.

4 минути по-късно Илия Юруков нанесе силен удар от дистанция, който обаче попадна право в ръцете на Гайе. Малко по-късно същата съдба имаше и шут на Станислав Иванов.

В 29-ата минута Малембана стреля мощно от 30-ина метра. Топката обаче профуча малко над напречната греда.

120 секунди след това Боруков надбяга отдясно Дуарте, нахлу в наказателното поле, излезе сам срещу вратаря и стреля от ъгъла на вратарското. Гайе обаче бе заел отлична позиция и успя да спаси.

В 37-ата минута Арда удвои аванса си. Боруков проби отдясно, освободи се от Дуарте и подаде на границата на наказателното поле, откъдето Светослав Ковачев с прецизен удар от движение намери долния десен ъгъл на вратата за 0:2.

Първият точен удар в актива на Локомотив дойде чак в 53-ата минута, но той бе само за статистиката. Франса стреля от дистанция – слабо и право в Господинов.

180 секунди по-късно „железничарите“ намалиха изоставането си. Центриране от корнер на границата на вратарското поле бе засечено с глава от Алан Диас за 1:2.

В 68-ата минута Станислав Иванов стреля от наказателното поле. Дуарте успя да отклони топката, която след това премина малко над напречната греда, излизайки в корнер.

60 секунди по-късно Ковачев центрира отдясно. Преслав Боруков засече с глава от границата на вратарското поле, но над горната греда.

Минута преди края на редовното време Станислав Иванов бе изведен на отлична позиция в наказаелното поле. Ударът му обаче бе отразен от Ндиайе.

По-малко от 60 секунди по-късно обаче Арда сложи точка на спора. Ласана Н’Диайе бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши, оформяйки крайното 1:3.