Арда повали Берое с гол на дошъл от ЦСКА Москва! Бивш национал размаха среден пръст на съперник (ВИДЕО)

0
Снимка: fcarda.bg

Арда победи Берое в последен мач от II кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали домакините се наложиха с 1:0.

След едва 120 секунди игра Абубакар Тунгара стреля мощно пред наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

В 14-ата минута Крачунов сгреши при изнасянето. Серкан Юсеин пресече и шутира от дистанция. Симеонов обаче плонжира и изби в корнер.

В 24-ата минута Александър Георгиев изведе Христо Иванов сам срещу вратаря. Последният обаче опита доста нескопосано да прехвърли Караджов и пропиля отлична възможност.

В 37-ата минута Спас Георгиев стреля от наказателното поле, но Симеонов изби.

Арда започна по-силно второто полувреме и поведе в 52-ата минута. Лъчезар Котев получи в наказателното поле и заложи топката за Ласана Н’Диайе. Дошлият под наем от ЦСКА Москва нападател пък от движение намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Минута по-късно, след изпълнение на фал и случаен рикошет, можеше да се стигне до изравняване на резултата. Васил Симеонов обаче показа отличен рефлекс и изби отиващата под напречната греда топка в корнер.

В 74-ата минута Тетах много фино се освободи от Серкан Юсеин на ъгъла на вратарското поле и шутира. Караджов обаче се бе пласирал отлично и спаси.

Малко по-късно Тонислав Йорданов опита да прехвърли Караджов от центъра на терена, но топката премина покрай лявата греда. В ситуацията телевизионните камери показаха изключително непристойно поведение на вратаря на Берое и бивш национал Иван Караджов, който показа среден пръст на нападателя на домакините. Това обаче остана ненаказано от съдиите.

Кадър: Диема Спорт

В 3-ата минута на добавеното време Берое остана с човек по-малко. Луизиньо и Петко Ганев скочиха за висока топка, а главният съдия отсъди нарушение в полза на старозагорци. След намесата на ВАР, обаче се видя ясно, че футболистът на гостите удря умишлено с лакът в главата своя съперник. Затова той получи директен червен картон, а нарушението отиде в полза на кърджалийци.