Арда подгони лидерите след трета поредна победа

0

Арда постигна трета поредна победа в българското първенство, след като се наложи с 3:2 при домакинството на Септември София от четвъртия кръг на Първа лига.

Арда поведе още в 6-ата минута, когато Септември допусна огромна грешка в защита, Иван Тилев подаде към Лъчезар Котев, който стреля по земя и с помощта на рикошет прати топката във вратата на Димитър Шейтанов.

Септември се върна в двубоя в 28-ата минута. След центриране от корнер Иван Арсов свали топката с глава, а Реди Каса я насочи във вратата на Васил Симеонов.

Арда възстанови своя аванс в мача в 38-ата минута. Христо Иванов стреля по земя и отново накара Шейтанов да вади топката от вратата си.

Септември успя да изравни резултата в 73-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Арда, Милен Стоев си отбеляза нелеп автогол.

Арда много бързо възстанови аванса си в мача, вкарвайки още в следващата атака. Ел Мами Тетах беше най-съобразителен и с много премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Шейтанов.

С тази победа Арда събра актив от 9 точки, а Септември е с 4 точки.

В следващия кръг Септември София е домакин на Локомотив София, а Арда гостува на Локомотив Пловдив.