0
arda
-
-

Отборът на Арда Кърджали победи с 2:0 Пирин Благоевград в среща от 4-ия кръг на родната ни Втора лига. Това бе трета поредна загуба за орлетата, при това без да отбележат гол. И първа домакинска победа за Арда през този сезон.

През първото полувреме голове на стадиона в Кърджали не паднаха. Възпитаниците на Петър Златинов бяха добре подредени в защита, въпреки отсъствието на куп бранители заради травми- Александър Башлиев, Димитъл Митов и Евгени Тунтев.

Румен Сандев откри резултата за домакините в 52-та минута. По ирония на съдбата той си тръгна от Пирин след 6 години в началото на юли за да премине в Арда. Диян Лозев след още 13 минути покачи на 2:0. Това се оказа и крайният резултат от мача. Във временното класиране Арда е на 6-то място с актив от 7 точки. А Пирин е на 13-то място с 3 пункта.

В следващия кръг орлетата приемат Ботев Гълъбово.