Арда обърна Славия в голов трилър! Дузпи ,екшън,червени картони…

0
58745231 2751824048177602 47537737414213632 n

Арда победи Славия в София с 2:3 след много хубав и напрегнат двубой. Спас Делев откри резултата със страхотен гол, директно от пряк свободен удар в 21-ата минута, но само четири по-късно капитанът на „белите“ Галин Иванов възстанови равенството. В 31-ата гостите излязоха за втори път напред в резултата, след като Радослав Василев отбеляза. Резервата Илиша Сам, от дузпа, направи резултата 1:3 в 81-ата минута. В 86-ата минута, влезлият само преди три минути, Владислав Узунов успя да намали резултата. Иван Караджов пък спаси дузпа, изпълнена от Цветелин Чунчуков в 52-ата минута. Двата отбора играха почти цялото второ полувреме с по 10 души на терена след червените картони на Деян Лозев от Арда и на Димитър Велковски от Славия за спречкване между тях в началото на втората част.
Първите 20 минути на срещата не предложиха много интересни ситуации. Така дойде 21-ата минута, когато гостите откриха резултата. Спас Делев отбеляза много красиво попадение от пряк свободен удар и не остави шансове на вратаря Георги Георгиев с удар в горния му десен ъгъл.Само четири минути по-късно домакините изравниха. След добра комбинация между Димитър Велковски и Цветелин Чунчуков се стигна до центриране към Галин Иванов в малкото наказателно поле, който без проблеми прати топката в мрежата с глава.В 31-ата минута Арда отново излезе напред в резултата. Радослав Василев беше изведен с дълъг пас, премина покрай Давид Муньос и с прецизен удар отбеляза в долния десен ъгъл на Георгиев.В началото на втората част Славия получи право да изпълни дузпа. Дарен Сидоел събори в наказателното поле Цветелин Чунчуков и съдията отсъди наказателния удар. Зад топката застана Чунчуков, но Иван Караджов успя майсторски да спаси. Стражът на гостите отразява дузпа за втори пореден мач, след като направи същото и срещу Черно море.Малко по-късно нервите на терена взеха връх. „Белите“ посискаха втора дузпа за игра с ръка на Деян Лозев при едно центриране на Велковски. Съдията обаче посочи само корнер. Двамата футболисти се спречкаха помежду си, като бранителят на Славия удари съперника си. Първоначално реферът даде жълти картони и на двамата, като това бе второ предупреждение за играча на гостите. Няколко секунди по-късно обаче съдията догони Велковски и също му показа червен картон. Така двата тима останаха с по десет души.В 81-ата минута гостите също получиха право да изпълнят дузпа. Елиша Сам бе спънат от доскорошния си съотборник Венцислав Бенгюзов. Израелецът застана зад топката и със силен удар направи 3:1 в полза на Арда.