0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Арда и Славия не излъчиха победител в мач от XII кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Равенството пък не позволи на „белите“ да влязат в челната тройка на класирането.

Първите опасни атаки се откриха пред вратата на Светослав Вуцов. В седмата минута Иван Тилев стреля от дистанция, но кълбото мина над целта. Секунди по-късно отново той получи пас в наказателното поле. Халфът нанесе силен удар, който този път премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 16-ата минута Славия поведе. Радослав Кирилов стреля със задна ножица, но Иван Караджов изби. При добавката обаче Мартин Сораков прати топката в мрежата за 0:1.

В 39-ата минута Румен Руменов отговори с шут от дистанция, но кълбото премина високо над вратата. Минута по-късно Жуниньо получи пас в наказателното поле и стреля в десния ъгъл, но Светослав Вуцов се справи със ситуацията.

Втората част започна с бърза атака на Славия. Мартин Сораков се озова на перфектна позиция да вкара своя втори гол, но нападателят позволи на Иван Караджов да се намеси решително.

Арда изравни в 71-ата минута. Спас Делев центрира от фал, а Милен Желев засече неспасяемо с глава от границата на вратарското поле за 1:1. Попадението бе разглеждано дълго с ВАР, но в крайна сметка се установи, че няма нищо нередно.

В 89-ата минута Арда по чудо не стигна до обрат. Тонислав Йорданов свали с глава на границата на наказателното поле, където Спас Делев стреля от упор. Вуцов обаче с изумителна намеса изби в корнер. След неговото изпълнение, Алекс Петков засече с глава, но топката срещна дясната греда и излезе в аут.