Арда изпусна куп положения и Славия, остави развръзката за реванша (ВИДЕО)

0
-
-

Арда и Славия не излъчиха победител в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България. На стадиона в Кърджали, съперниците не стигнаха до гол, завършвайки при 0:0. Домакините определено могат да съжаляват много за равенството, тъй като, след равностойно първо полувреме, през второто бяха тотални господари на терена, но пропуснаха куп положения. Реваншът в София е след седмица.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия футболен деятел Марин Раковски.

До изтичането на половин час игра, съперниците не успяха да създадат почти нищо интересно и пред двете врати. Най-добрите две положения в мача до момента се разиграха само в рамките на 60 секунди, между 33-ата и 34-ата минута.

Първо Тонислав Йорданов много силен и прецизен удар от сериозна дистанция. Вуцов обаче успя да избие в корнер отиващата под гредата му топка.

В ответната атака пък Димитър Рангелов нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. В тази ситуация пък Караджов се справи блестящо, запазвайки нулевото равенство.

В 40-ата минута Спас Делев пое на гърди пред наказателното поле, освобождавайки се от Михаил Александров. Ударът му по земя обаче премина до дясната греда.

В 54-ата минута грешка на Караджов можеше да бъде фатална. Вратарят изпусна балонно центриране, а Алекс Петков не успя да изчисти добре и топката попадна пред наказателното поле у Радослав Кирилов. Ударът на последния обаче премина встрани от вратата.

В 62-ата минута, след центриране от корнер, топката стигна в наказателното поле до Алекс Петков. Изстрелът на защитника обаче попадна право в ръцете на Вуцов.

В 69-ата минута Делев нанесе силен удар от дистанция от фал. Вуцов обаче улови сигурно.

180 секунди по-късно Лозев центрира отдясно. Делев овладя на гърди и шутира от много малък ъгъл. Вуцов улови без сериозни затруднения.

След още 2 минути Делев влезе в наказателното поле и стреля от удобна позиция. Отново обаче стражът на гостите бе на мястото си.

В 77-ата минута Тонислав Йорданов получи фронтално срещу Вуцов. Ударът му от границата на наказателното поле обаче бе насочен право във вратаря.

В 81-ата минута Славия стигна до единственото си положение през втората част. Изритана от Вуцов топка стигна до Кирилов, който се освободи от Лозев и стреля пред наказателното поле. Топката обаче профуча над лявата сглобка на вратата, пазена от Караджов.