Арда изпусна бившия отбор на Херо

0

Арда и Иртиш завършиха 0:0 в контролна среща в Турция. Българите бяха по-добрият отбор и могат да съжаляват, че не победиха бившия отбор на Димитър Димитров – Херо. Казахстанците обаче също можеха да спечелят, но малко преди края не успяха да реализират дузпа.

В 28-ата минута Ковачев изведе отлично Делев зад отбраната на Иртиш, нападателят остана сам срещу Черник, но вратарят успя да избие в корнер.

В 53-ата минута Алиша Сам излезе фронтално сам срещу вратаря, прехвърли го, но заради вятъра топката не се озова в мрежата на Иртиш. Последва опит на Делев да вкара с глава от малък ъгъл, но и той не сполучи.

В 70-ата минута Ковачев отправи бомбен шут, който профуча над напречната греда.

В 82-ата минута Иртиш получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка на Крумов. Футболист на тима от Казахстан обаче стреля в аут.

АРДА: 1. Иван Караджов, 20. Стойчо Атанасов, 24. Елиас Хасани, 5. Зоран Гаич, 25. Матеус Леони, 8. Румян Ховсепян, 19. Румен Руменов, 27. Емил Мартинов, 7. Спас Делев, 99. Радослав Василев, 9. Светослав Ковачев

ИРТИШ: 12. Черник, 5. Томич, 66. Пачивалин, 15. Шмид, 57. Хрибков, 4. Санкович, 99. Подио, 11. Мингазов, 47. Нусип, 33. Житньов, 10. Куталия