Арда изплува в локвите на Лаута, Витоша затъна още повече

0

Арда Кърджали се наложи с 2:0 при домакинството на Витоша Бистрица от 17-ия кръг на българското първенство. Радослав Василев реализира и двете попадения за победителите. Мачът се игра при отвратителни условия, тъй като теренът бе наводнен.

Иван Коконов отправи коварен удар в 8-ата минута, но Християн Василев се намеси и изби.

Арда поведе в резултата в 22-ата минута. Иван Коконов центрира от корнер в наказателното поле на Витоша, където Лъчезар Котев и Евгени Зюмбулев не се разбраха и Радослав Василев се възползва и с глава насочи топката във вратата на Християн Василев за 1:0.

Пред Радослав Василев се откри нова добра възможност да вкара втори гол в 27-ата минута. Той надскочи Георги Купенов и стреля с глава, но Християн Василев се намеси и спаси.

Арда удвои своята преднина в 48-ата минута. Александър Георгиев беше изведен добре отляво и изпревари Венцислав Бонев, след което отправи центриране успоредно на вратата на Витоша и Ради Василев засече за 2:0

Десет минути преди края на редовното време Евгени Зюмбулев засече центриране в наказателното поле на Арда, но за негово съжаление топката срещна напречната греда.

Георги Купенов стреля с глава в 88-ата минута, но Иван Караджов бе на мястото и спаси.

Илиша Сам отправи точен удар в 89-ата минута, но Василев внимаваше и улови топката.

Арда се намира на пето място в класирането с актив от 25 точки, а Витоша е последен с едва 4 точки.

Арда: 1. Иван Караджов-К, 22. Атанас Кръстев, 25. Матеус Леони, 24. Илиас Хасани, 5. Зоран Гаич, 27. Емил Мартинов, 33. Дарен Сидоел, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев
Резерви: 91. Николай Банков, 6. Конър Рандал, 71. Пламен Крумов, 15. Лукас Мартинс, 8. Румян Ховсепян, 10. Ахмед Осман, 45. Илиша Сам
Треньор: Стамен Белчев

Витоша: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Венцислав Бонев-К, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 23. Емил Гъргоров, 24. Георги Купенов, 80. Лъчезар Котев, 93. Атанас Кабов, 99. Ваньо Иванов
Резерви: 33. Кристиян Кацарев, 11. Даниел Кутев, 17. Запро Динев, 22. Александър Христев, 88. Мартин Станкев, 96. Христо Иванов, 14. Четин Садула
Треньор: Енгибар Енгибаров

Съдия: Николай Йорданов