Арда иска да повтори сценария от 2021 година

0
arda otbor
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg

Арда приема ЦСКА 1948 в четвъртфинален сблъсък за Купата на България. Двубоят в Кърджали е в сряда, 5 април от 18:30 часа. Домакините ще се уповават на историята, като ще се върнат съвсем малко назад, по-точно с две години. През 2021 година двата отбора отново се срещнаха на тази фаза от турнира. Срещата се проведе на стадион „Васил Левски“, а под слабия снеговалеж над столицата Арда си тръгна като краен победител, печелейки с 1:0. Единственото попадение в мача падна в 55-ата минута, когато Спас Делев бе точен с глава и прати тима си на полуфиналите. Там кърджалийци отстраниха Славия след 0:0 на „Арена Арда“ и 1:0 в Овча купел. На финала, воденият от Николай Киров тим отстъпи с 0:1 от ЦСКА-София и пропусна да спечели за първи път трофея. Но това бе исторически момент и Арда си осигури през следващата кампания първо участие в евротурнирите. Именно това е и целта пред Александър Тунчев през този сезон, като Купата на България се явява по-краткия път това.

От споменатия вече четвъртфинал на 17 март 2021 година петима играчи все още носят екипа на Арда. Това са Деян Лозев, Алекс Петков, Милен Желев, Иван Коконов и Иван Тилев. В ЦСКА 1948 са цели осем. Като титуляри в срещата стартираха Даниел Наумов, Сашо Александров, Ангел Лясков, Ивайло Чочев и Ангел Бастунов, а след почивката в игра се появи Георги Русев. Като неизползвани резерви останаха Лазар Марин и Симеон Петров. Сега Арда ще иска да повтори сценария./ „Тема спорт“