Арда и Септември имат стари сметки за уреждане

0
Снимка: fcarda.bg

Арда и Септември София имат да уреждат стари сметки. Кърджалийци започнаха четвъртия си сезон в елита, където се озоваха за сметка именно на столичани. На 29 май 2019 година сините победиха съперника с 1:0 в баража за влизане в Първа лига. Тогава Арда бе тимът от втория ешелон, а столичани бранеха елитния си статут. Двубоят на „Лаута“ в Пловдив бе спечелен от кърджалийци след продължения и победен гол на Ахмед Осман в 111-та минута. В началото на добавеното време Асен Чандъров получи червен картон, а малко преди края бяха изгонени още Галчев от столичани и Осман след спречкване.

Това лято, на 22 юни, двата отбора играха контрола, която бе спечелена от Арда с 2:0 след голове на Лъчезар Котев и Тонислав Йорданов.

Двубоят в Кърджали ще е по-специален и за наставника на Септември Славко Матич, който се озова при столичани, след като бе освободен от сините./ „Тема спорт“