Арда и без треньор би Берое

1
-
-

Арда победи Берое с 3:1 в контролна среща, кото се игра на Спортна база „Берое“. Жуниньо откри резултата, а Фал изравни. Автогол на Бакер и попадение на Йорданов от дузпа донесоха победата за гостите.

Футболистите на Арда имаха първото сериозно положение в мача и то дойде още в първата минута, когато Тонислав Йорданов излезе сам срещу Нордин Бакер, но стражът отрази удара на нападателя.

Серкан Юсеин пробва да прехвърли излезлият Иван Караджов с удар от центъра в 3. минута, но вратарят на гостите със сетни усилия успя да избие в корнер.

Резултатът бе открит в 7-ата минута минута, когато Бакер не успя да изчисти добре една топка, тя се удари в тялото на Жуниньо и влезе в мрежата – 0:1.

Берое изравни пет минути по-късно, когато Божидар Пенчев центрира в наказателното поле, а Алиун Фал прати топката в мрежата след удар с глава.

В 15-ата минута Жуниньо излезе на стрелкова позиция, но Бакер спаси.

В 28-ата минута минута Кукула бе изведен зад отбраната на Арда и шутира, но Иван Караджов се намеси и отрази удара.

Две минути след това Арда отново излезе напред в резултата. Топката бе центрирана остро от левия фланг, а Нордин Бакер не успя да се намеси добре и топката влезе в мрежата – 1:2.

В 35-ата минута Кукула стреля с глава, но не намери очертанията на вратата на Караджов. Алиубн Фал също пробва удар с глава в 42-ата минута, но Караджов спаси. Минута след това Юсеин отправи удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря на Арда.

Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар в 55-ата минута, но вратарят на Арда Симеонов не бе затруднен.

Три минути след това Джунейт Али проби и намери  Алиун Фал в наказателното поле на Арда, а той стреля, но топката мина на метър от гредата. В следващата ситуация Кукула нахлу в наказателното поле на Арда и стреля от малък ъгъл, но Симеонов спаси.

В 58-ата минута Тонислав Йорданов бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана именно Йорданов и реализира за 1:3

Илиян Стефанов отправи удар от дистанция три минути по-късно, но не намери очертанията на вратата на Арда.

В 63-ата минута Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, но топката рикошира в тялото на Абубакар Тунгара и излезе в аут.

Минута след това Йорданов пробва прехвърлящ удар от ъгъла на наказателното поле, но не намери рамките на вратата на Берое.

Георгиев шутира от дистанция в 78-ата минута, но топката мина над вратата на Гошев.

Берое – Арда 1:3

Голмайстори: 0:1 Жуниньо 7′, 1:1 Фал 12′, 1:2 Бакер (авт) 30′, 1:3 Йорданов 58′

Берое: Нордин Бакер (35′ – Генадий Ганев, 62′ – Иван Гошев), Александър Василев (62′ – Кийлън Лебон), Георги Динков (75′ – Мирослав Енчев), Омар Сако (46′ – Камен Хаджиев), Джуниет Али, Серкан Юсеин, Божидар Пенчев, Симеон Мечев (46′ – Александър Цветков), Илиян Стефанов (62′ – Христо Митев), Кукула (62′ – Мартин Камбуров), Алиун Фал (62′ – Абубакар Тунгара).

Арда: Караджов, Рубежич, Петков, Георгиев, Желев, Котев, Юруков, Коконов, Йорданов, Тилев, Жуниньо