Арда даде много силна заявка с бой по Крумовград

0
arda

Арда Кърджали направи много силна заявка, че ще има сериозна роля през този сезон в първенството, след като се наложи с 3:1 при гостуването на Крумовград на „Коматево“. Футболистите на Александър Тунчев решиха развоя на мача след първите 30 минути, когато вече водеха в резултата с 3:0.

По този начин Арда записа четвърта поредна победа в шампионата и продължава с много силните си игри в последния месец.

Арда поведе с 1:0 в резултата в 4-ата минута. След изпълнение на ъглов удар Абубакар Тунгара овладя и стреля, след което се получи се рикошет в защитник, а топката стигна до Джелал Хюсеинов, който от близо вкара във вратата на Янко Георгиев.

Арда направи резултата 2:0 в 17-ата минута. След хубава атака по десния фланг Станислав Иванов комбинира с Преслав Боруков, който изпревари противник и разстреля Янко Георгиев.

В 29-ата минута Алекс Колев се извиси над всички и стреля с глава, но право в ръцете на Анатолий Господинов.

Половин час след началото Арда вкара трети гол. Радослав Цонев изпълни корнер. Умар Сако се измъкна от защитниците на Крумовград и прати топката за трети път във вратата на Янко Георгиев.

В 38-ата минута Господинов се отчете със страхотно спасяване. Георгиев проби и намери Диего Рапосо, който стреля с левия крак, но Господинов реагира блестящо и изби.

Още в началото на втората част Станислав Иванов пусна извеждащ пас в коридор. Абубакар Тунгара се озова сам срещу Янко Георгиев, но стреля в аут.

Крумовград намали своя пасив в мача в 63-ата минута. Лъчезар Котев направи груба грешка, подарявайки топката на Диего Рапосо. Той излезе сам срещу Господинов и го преодоля с удар по земя.

В 66-ата минута влезлият от резервната скамейка Тонислав Йорданов избяга от защитата на домакините, но стреля в аут покрай Янко Георгиев.

Арда се изкачи на четвърто място във временното класиране с 19 точки, като се намира на три точки от третия Левски, но и мач по-малко от „сините“. Един от отложените двубои в първенството на Арда е именно срещу Левски.