Англия прегази Украйна за залога полуфинал в Евро 2020 (ВИДЕО)

-
-

Англия победи Украйна с резултат 4:0 в последната среща от 1/4-финалите на Евро 2020. На стадион „Олимпико“ в Рим англичаните са последните класирани за полуфиналната част на турнира и ще трябва да мерят сили срещу Дания за място на финала. От друга страна украинците постигнаха своята малка победа тъй като показаха характер и достигнаха до тази фаза.

Бърз гол за англичаните още в 4-ата минута разтърси Украйна след като Хари Кейн се възползва от добро подаване на Стърлинг и насочи топката право в мрежата.

В 17-ата минута Роман Яремчук се освободи и стреля, но ударът му бе спасен от Джордан Пикфорд.

След половин час игра Кейн отново опита да застраши вратата на украинците, но ударът му с глава премина високо над напречната греда.

В 33-ата минута Деклан Райс отправи удар от границата на наказателното поле, но Георги Бушчан направи страхотно спасяване.

В 41-ата минута Роман Яремчук имаше възможност да изработи попадение във вратата на Англия, но подаването му не бе толкова прецизно и спечели само ъглов удар.

Две минути по-късно Микола Шарапенко не успя да намери целта след отбита топка, ударът му мина встрани от дясната греда.

Англичаните започнаха второто полувреме повече от добре. В 46-ата минута след изпълнение на статично положение Хари Магуайър надскочи защитата и заби топката във вратата на Георги Бушчан.

Пет минути по-късно Кейн наказа за втори път противника след добро центриране на Люк Шоу и направи резултата 0:3.

В 62-ата минута Кейн нанесе мощен удар от воле, който бе спасен от вратаря на Украйна.

Минута след това Моунт изпълни ъглов удар, а Хендерсън засече топката с глава и я вкара за четвърти път.

До края на мача англичаните контролираха спокойно топката като до опасни ситуации не се стигна.