Англия отмъсти на Германия в 1/8-финалите на Евро 2020 (ВИДЕО)

-
-

Англия спря Германия с 2:0 като домакин в двубой от 1/8-финалите на Евро 2020. Гарет Саутгейт продължи по пътя към 1/4-финалите. Домакините се надяваха да прекъснат серията от седем мача без победа на “Уембли” срещу този съперник и го постигнаха. Останалите участници в елиминациите от групата на Германия – Португалия и Франция, вече приключиха участието си и германците ги последваха.

В 8-ата минута падна и първият жълт картон за мача след като Деклан Райс фаулира свой съперник.

Малко по-късно се откри и възможност за Рахим Стърлинг, който стреля от ръба на наказателното поле, но Мануел Нойер се намеси добре. Минута след това Хари Магуайър пропиля шанса си след центриране от ъглов удар.

В 34-ата минута Тимо Вернер се включи в наказателното поле, за да достигне до пас и да нанесе удар в средата на вратата, но Пикфорд отрази топката.

Страхотен пропуск в добавеното време на първото полувреме от страна на Хари Кейн, който след разбъркване в наказателното поле достигна до топката и преодоля вратаря, но защитата на Германия успя да изчисти от голлинията.

Второто полувреме започна с опасен удар в 49-ата минута на Кай Хаверц, Но Пикфорд направи добро спасяване.

В 58-ата минута Тимо Вернер опита да преодолее съперников играч и да стреля, но топкате бе изчистена.

Заслужен жълт картон в 72-ата минута получи Робин Госенс за груб шпагат срещу противник.

Англия поведе в резултата в 75-ата минута след изиграно положение в наказателното поле Рахим Стърлинг засече добро подаване и вкара топката в мрежата за 1:0.

Фатална грешка на голмайстора в мача сложи бъдещето на англичаните на кръстопът като с лошото си подаване Стърлинг даде шанс на Мюлер да излезе сам срещу вратаря, но за жалост на германците ударът му премина близо до страничната греда.

В 86-ата минута добро центриране на Джак Грилиш доведе до втория гол в мача след като Хари Кейн заби кълбото с глава право във вратата.