Англия наложи лидерството си над Чехия, Хърватия си спечели промоция срещу Шотландия (ВИДЕО)

-
-

Англия спечели битката срещу Чехия в група D на Евро 2020 с резултат 1:0. На стадион „Уембли“ двата тима излязоха в директен сблъсък за първото място в групата. С тази победа Гарет Саутгейт изпрати Ярослав Шилхави на третото място в групата като му дава и шанс за класиране на 1/8 финалите тъй като Хърватия изпълни задачата си срещу Шотландия и си взе промоцията.

Невероятен пропуск на англичаните още във 2-ата минута Филипс изпрати добро подаване към Стърлинг, който прехвърли вратаря, но топката се отби от страничния стълб.

В 12-ата минута Англия излезе напред в резултата след прекрасно центриране на Джак Грийлиш, който сложи топката на главата на Стърлинг. Този път нападателя не пропусна за 1:0.

В 21-ата минута добра намеса на защитниците на чехите, които неутрализираха Хари Кейн след предцизно подаване към него.

Първа опасност за англичаните в 24-ата минута след хубаво центриране на Лукаш Масопуст след разбъркване в наказателното топката бе изчистена.

Още един пропуск от страна на Хари Кейн, който отправи силен удар след като се освободи от защитника, но Томаш Вацлик се намеси добре.

В 28-ата минута Томаш Холеш пропусна шанс да отбележи след удар от разстояние, но и Джордан Пикфорд беше на мястото си.

В 36-ата минута чехите с още един пропуск като Томаш Соучек достигна до отбита топка и стреля, но топката мина близо до страничната греда.

В 55-ата минута на второто полувреме Стърлинг получи хитра извеждаща топка, но един от защитниците се намеси навреме.

В 61-ата минута реферът показа жълт картон за нарушение на Ян Борил, който ще пропусне следващия мач.

В 68-ата минута англичаните имаха претенции към рефера за неотсъдена дузпа на Хари Магуайър, който се свлече в наказателното след съприкосновение със защитник.

Три минути преди края Джордан Хендерсън вкара топката в мрежата, но голът му бе отменен заради засада.

В другия мач Хърватия се наложи с 3:1 над Шотландия и по този начин си осигури промоция за 1/8 финалите. На „Хемпдън Парк“ в Глазгоу З. Далич разчиташе на всичко най-добро и то се оказа достатъчно, за да покачи отбора до второ място в групата пред Чехия. Слабата форма на възпитаниците на С. Кларке си оказа своето влияние и те останаха последни в групата.

В 17-ата минута Никола Влашич се разписа за Хърватия като достигна до перфектно подаване и стреля ниско към левия ъгъл, Дейвид Маршъл нямаше какво да направи.

В 42-ата минута „гайдарите“ стигнаха до изравняване на резултата след като Калъм Макгрегър овладя топката след рикошет и отправи нисък удар от границата на наказателното поле, който попадна в долния ляв ъгъл на Доминик Ливакович.

В 62-ата минута Лука Модрич покачи резултата на 2:1 след силен удар на границата на наказателното поле.

В 78-ата минута след изпълнение на корнер от Лука Модрич, Иван Перишич беше на мчстото си и насочи топката с глава в рамките на вратата и направи резултата 3:1.