Англия и Хари Кейн ни разсипаха! „Лъвовете“ подариха 2 гола и 2 дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

България загуби гостуването си на Англия, в мач от квалификациите за Евро 2020. На митичния стадион „Уембли“, пред 82 605 зрители, селекцията на Красимир Балъков отстъпи с 0:4. С хеттрик за победителите се отличи Хари Кейн.

И четирите попадения на „Трите лъва“ паднаха след груби и оказали се фатални грешки в нашата отбрана. За първия гол сбърка Пламен Илиев, за втория – Николай Бодуров направи дузпа, за третия – отново защитникът на ЦСКА-София се оказа основен грешник, а за четвъртия – Кристиан Димитров извърши фаул за втори 11-метров наказателен удар.

В 5-ата минута България организира отлична атака. Марселиньо напредна отляво и намери в наказателното поле Вандерсон. Последният стреля от движение, но Пикфорд улови сигурно.

10 минути по-късно Хендерсън нанесе удар от воле, от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче премина много далеч от целта.

В 19-ата минута англичаните успях да пратят топката в мрежата на Пламен Илиев. Стърлинг получи отдясно и пусна за Хари Кейн, който фронтално срещу вратаря нямаше как да сгреши. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на нападателя.

5 минути по-късно обаче Англия поведе. Пламен Илиев сгреши фатално при пас към Божиков. Стърлинг пресече в наказателното поле и от аутлинията върна назад към Хари Кейн. Последният засече с десния крак пред вратарското поле, неоставяйки никакъв шанс на родния страж за 1:0.

В 31-ата минута родните „трикольори“ пропуснаха прекрасна възможност да изравнят. Страхил Попов центрира чудесно отдясно, Галин Иванов бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава попадна право в ръцете на Пикфорд.

В 43-ата минута селекцията на Гарет Саутгейт можеше да удвои аванса си. Баркли центрира отдясно, Хари Кейн надскочи Бодуров и засече с глава, но Пламен Илиев спаси.

По-малко от 180 секунди след началото на втората част, България пропусна невероятна възможност да изравни. Вандерсон бе изведен сам срещу вратаря, малко по диагонал, стреля мигновено, но Пикфорд спаси.

В ответната атака Бодуров фаулира в наказателното поле Рашфорд, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Хари Кейн бе безкомпромисен за 2:0.

В 55-ата минута Англия оформи класиката в резултата. Бодуров сгреши фатално при изнасянето на топката. Домакините организираха мълниеносна контра. Хари Кейн нахлу в наказателното поле, пусна успоредно на голлинията към Рахийм Стърлинг, който на празна врата нямаше как да сгреши – 3:0.

В 73-ата минута резултатът набъбна до 4:0. Влезлият като резерва Кристиан Димитров препъна в наказателното поле Хари Кейн, за което бе отсъдена втора дузпа. От бялата точка потърпевшият бе точен, оформяйки своя хеттрик.

В 76-ата минута „лъвовете“ можеха да стигнат до почетно попадение. Ивелин Попов изпълни отлично фаул, но Пикфорд с една ръка успя да изби отиващата под гредата му топка.

В 87-ата минута чудесно двойно между Рашфорд и Баркли изведе първия сам срещу Пламен Илиев. Вратарят на България обаче успя да предотврати пето попадение в мрежата си.

АНГЛИЯ: Пикфорд, Трипиър, Роуз, Райс, Кийн, Магуайър, Стърлинг, Хендерсън, Кейн, Баркли, Рашфорд

БЪЛГАРИЯ: 23. Пламен Илиев, 2. Страхил Попов, 5. Николай Бодуров, 7. Марселиньо, 8. Георги Сърмов, 9. Вандерсон, 10. Ивелин Попов, 14. Антон Недялков, 15. Васил Божиков, 16. Кристиян Малинов, 18. Галин Иванов