Амкар и Занев с тежка загуба в Русия

0
ZANEV 1

Националът Георги Миланов отново не се появи в игра за ЦСКА, а отборът му разгроми с 3:0 Амкар на Петър Занев в отложен мач от 23-ия кръг на руското първенство и се изравни по точки със Зенит. Интрига имаше само до почивката, но два гола за две минути в края на полувремето успокоиха домакините. Точни бяха Витиньо и Фьодор Чалов, а през втората част Чалов се разписа още веднъж, за да оформи крайния резултат.

„Армейците“ вече хвърлиха бялата кърпа в преследването на Локомотив (Москва), след като в предишните си два мача взеха само точка от Динамо (Москва) и Уфа. Те обаче продължават да водят битка за местата в топ 3, даващи право на участие в Шампионската лига.Амкар се представя на приливи и отливи през пролетта и още не може да е спокоен за оставането си в Премиер лигата. Отборът от Перм действаше подчертано дефанзивно и успя да затрудни домакините, но след двата бързи гола нямаше адекватен отговор.

Виктор Гончаренко за пореден път остави Миланов резерва за ЦСКА, а Занев изведе Амкар с капитанската лента.