Али Соу е „червеният“ маратонец! Ахмедов с любопитна статистика

0

Али Coy е маратонецът на ЦСКА-София през сезона. Нападателят е взел участие в 19 от 20-те мача на тима през кампанията в Първа лига, Лига Европа и Купата на България, пише „Тема спорт“. Единственият мач, който пропусна, бе гостуването на Етър (2:2), което изгледа от трибуните на „Ивайло“, защото всеки момент очакваше да бъде трансфериран в Дижон. Coy е престоял на терена 1648 минути, в които е вкарал 7 гола и е направил 2 асистенции. С по 19 срещи са още Валентин Антов и Амос Юга. В състава на червените няма футболист, играл в 20-те двубоя от началото на кампанията.

Гриша Ганчев се обадил бесен на Акрапович на полувремето с Йънг Бойс

Точно 10 футболисти на ЦСКА-София са играли в трите турнира. Това са Али Coy, Стефано Белтраме, Тиаго Родригес, Юрген Матей, Ахмед Ахмедов, Юнус Санкаре, Жеферсон, Пламен Гълъбов, Джером Синкелър и Адалберто Пеняранда.

Али Coy и Ахмед Ахмедов са вкарвали и в трите надпревари.

Ахмед Ахмедов е вкарал и четирите си гола през сезона, след като е влизал като резерва – 2 са в Лига Европа – срещу Сиренс (2:1) и срещу Базел (3:1), 1 за Купата на България и 1 за първенство – срещу Етър (2:2). Таранът се разписва средно по веднъж на 97 минути.

Митко Митков и Александър Вучков изиграха първия си мач за ЦСКА-София този сезон срещу Ботев Ихтиман (5:0). За 17-годишния Бучков това бе първи мач за армейците въобще.

Акрапович все пак може да вземе на „Армията“ футболисти от Локо (Пд)

Треньорските щабове на ЦСКА-София са използвали цели 28 футболисти в трите турнира до момента, като 12 са българи и 16 чужденци. От тях Кристиян Малинов вече не е в състава.

Вратарят на ЦСКА-София Димитър Евтимов има 2 мача този сезон, като и в двата не допусна гол.

Венецуелският офанзивен футболист на ЦСКА-София Адалберто Пеняранда има 4 мача за тима, като и в четирите е започвал като титуляр – с Берое, Царско село, Йънг Бойс и Ботев Ихтиман. Изкарал е цял двубой само при успеха с 1:0 над Царско село.