Акрапович се хвана за главата преди финала! Защитата го постави в шах

0
bruno akrapovich 7
-
-

Треньорът на Локомотив Пловдив Бруно Акрапович се хвана за главата след мача с Лудогорец, загубен с 1:6. Причината е изключително слабата игра в защита, която отборът му показа. Гласените за титуляри във финала за Купата на България срещу ЦСКА-София в сряда не се представиха на ниво. Лукас Масоеро и Милош Петрович стартираха в Разград. Докато бяха на терена, черно-белите инкасираха 4 попадения. След това се появиха Диниш Алмейда и Йосип Томашевич, но играта не се подобри кой знае колко. Все пак се очаква в сряда триото в отбранителния вал да бъде Масоеро, Петрович и Алмейда, а Томашевич да е в ролята на ляв халф-бек. Акинсола Акинеми пък ще е резерва. За игра почти сигурно няма да бъде готов Давид Малембана, който пропусна последните срещи заради травма. Ако той е на линия, то Петрович може да излезе и като дефанзивен халф срещу армейците.

„Наспиваме се и гледаме напред да събираме сили. Ще седнем да пийнем по едно кафенце, да се погледнем в очите и отиваме на финала“, коментира Акрапович след поражението.

„Мачът бе объркан от първата минута. Неорганизирана защита… Всичко, което упражнявахме, се обърка. Вижда се, че играчите нямат опит в дадени ситуации. Като получиш гол от първата минута, самочувствието пада. Аз исках здрава преса, но направихме големи грешки. Заслужена победа на противника. Второто полувреме имахме добри положения. Не мога много да се сърдя на момчетата. Най-голямата вина е моя. Имахме и друг план. Много мачове се натрупаха, има умора. Дано да издържим. Трудно е да се каже нещо позитивно. Единственото е, че не получихме жълти картони, защото четирима висяха. Следващият мач е много важен – финал за купа. Стигнахме дотук с честна работа и качество. На добра позиция сме в първенството. Ще направим всичко възможно да изглеждаме по-добре“, добави още специалистът.