Акрапович би Белчев с 5:2, имат по един успех

0
bruno akrapovich 6
-
-

Бруно Акрапович и Стамен Белчев ще премерят сили за 4-ти път. До този момент те имат по една победа и едно равенство. Белчев е водил два тима – ЦСКА-София и Арда, докато босненският наставник е бил начело само на Локо Пд.

Първата им битка е на 26 ноември 2017 г. и се помни заради събитията извън терена. Тогава група руски фенове и такива на Локо провокираха червените привърженици, които нахлуха на пистата. Стигна се до бой между двете агитки, преди ситуацията да бъде успокоена от органите на реда. ЦСКА-София победи с 1:0 с гол на Десподов директно от фаул в 35-ата минута. Успехът даде началото на серия на армейците от 5
поредни победи в първенството.

Вторият дуел между Белчев и Акрапович бе през този сезон. На 11 август 2019 г. Локо Пд победи Арда на Стамен с 5:2. Кърджалийци бяха символични домакини, но посрещаха опонентите си на „Лаута“. Още до почивката Локо поведе с 3:0 чрез Уирис Густаво, Карагарен и Ожболт. През втората част Бахтич направи 4:0, преди Арда да върне два гола чрез Марчев и Лозев. Крайното 5:2 оформи Томашевич.

Втората среща между двата тима през сезона бе на 1 декември и завърши 0:0. Смърфовете играха 15 минути с човек по-малко след червен картон на Езе.