Академик изненада лидера в НБЛ

0
akademik pd basket

Академик Пловдив се наложи над Рилски спортист със 77:74 в „Арена Самоков“ в първия 1/4-финален двубой от плейофите в Националната баскетболна лига. Академик сътвори истинска сензация, тъй като има шанс да отстрани лидера в редовния сезон при реванша в Пловдив.

Рилецо започна силно двубоя като след 10 минути баскетбол поведе с 24:22. До края на втората част гостите от Пловдив достигнаха до равенството при 46:46.Академик Пловдив поведе в средата на третата четвърт при 57:56, но до края на периода отново изоставаше с 61:63. Рилски спортист достигна до равенството в четвъртата част, но в самия края изпусна водачеството си, след като преди това беше успял да поведе. Осем секунди преди края при резултат 77:74 в полза на Академик, Чавдар Костов бе фаулиран при стрелба зад арката, но капитанът реализира 2/3 от фаллинията и Рилецо не успя да се върне в двубоя.

В основата на успеха на Академик бе Евгени Хаджирусев, който вкара 14 точки, а Васил Бачев, Антони Гуджино и Кръстомир Михов реализираха по 10 пункта.За Рилски спортист Александър Янев бе над всички със 17 точки и 7 борби. Димаджио Уигинс вкара 15 точки, а Брандон Рандолф добави 10 пункта.

Вторият двубой от серията в Пловдив ще е на 5 май от 19:00 часа.