0
17 1
-
-

кадемик Бултекс 99 (Пловдив) продължи победната си серия срещу Спартак (Плевен), надделявайки над този съперник в седми пореден мач за първенство. Баскетболистите на треньора Дарко Костич спечелиха гостуването си в зала “Балканстрой” с 85:58 и така вече имат равен баланс с домакините, като и двата клуба са с баланс от 2 победи и 4 загуби след шест изиграни мач през сезон 2018/2019 в НБЛ.
19 119 1 1 20 1

Пловдивчани установиха контрол над мача още през първата част, която бе брилянтна за тях в офанзивен план и завърши при резултат 31:19. Академик продължи силно и до почивката, когато преднината вече бе достигнала цели 21 точки – 60:39. Спартак спечели третата четвърт и скъси изоставането до 71:56 преди финалната четвъртина, но обрат нямаше и гостите победиха с 85:68.

Васил Бачев бе най-резултатен за победителите с 26 точки, Питър Олисемека вкара 16 и овладя 13 борби, а Никола Вуйович остана с 11 точки. За Спартак Константин Коев вкара 18, Цветослав Острев добави 17, а Николай Върбанов завърши с 13.