Адмирала само с една победа срещу Левски

0
pomorie carsko selo 92

Царско село е все още много млад отбор и за някакви тенденции от сблъсъците му с Левски е рано да се говори. Дотук двата тима имат 2 официални мача. И двата завършиха 2:0 за „сините“. През 2016/17 те спечелиха на стадион „Локомотив“ срещу тима на Стойне Манолов в мач за Купата. В първата среща между двата тима през този сезон Левски взе мача с 2:0 с два късни гола на Найджъл Робърта в 90-ата минута и Станислав Иванов в добавеното време.

Едно от нещата, които прави мача в неделя по-интересен е присъствието на пейката на гостите на Никола Спасов. Именно с мач срещу Левски той бе провъзгласен за адмирал. Такъв той стана след като спечели финала за Купата през 2015 г. в Бургас с паметна победа с 2:1. Тя дойде след продължения, а неговият Черно море игра 90 минути с човек по-малко.

Конкретно в мачовете за първенство срещу Левски, Никола Спасов няма добри показатели. Той е записал само една победа, едно реми и цели 12 загуби. Интересното е, че шампионатната победа, както и тази за Купата бе донесена от един и същи човек – Матиа Курьор. Играчът от Мартиника вкара единственото попадение през сезон 2014/15, когато варненци биха с 1:0. Единственото му равенство бе в друг важен двубой -през пролетта на 2009-та. Тогава посрещна с Черно море „сините“ на „Тича“. Срещата завърши 0:0 и се запомни с една греда на Христо Иовов на празна врата. Както и с неотсъдена дузпа за Левски от съдията Христо Ристосков при едно нарушение на Танко Дяков срещу Георги Иванов. Така Черно море спъна Левски по пътя към титлата, но не фатално и левскарите все пак я спечелиха, макар от тогава друга да нямат.

Друг любопитен факт е, че в 11 от 15-те си срещи с Левски отборите на Никола Спасов не вкараха гол. Нито един от успехите на Адмирала, над „сините“, включително и частичните, не е бил в София. Като цяло обаче трябва да се отчете, че специалистът винаги е водил по-слаби отбори.