0
qmbol chernomoretz 49
-
-

Черноморец победи Ямбол с 4 на 3 в невероятно зрелище. Мачът от Югоизточната Трета лига се игра на стадиона в Стралджа. Въпреки разстоянието, „акулите“ се радваха на солидна подкрепа от своите фенове.

Резултатът бе открит от  Сава Савов 14-та минута  след удар  от границата на наказателното поле в лявата греда . За  0-2 отбеляза  Григор Долапчиев 27′ с глава след центриране отдясн Домакните обаче се върнаха в мача, след като Александър Андонов намали в 35-та минута от дузпа.  Ангел Костов успя да изравни в 44-та минута, след удар  отблизо.   Александър Андонов изведе Ямбол напред в резултата 50- та минута от  дузпа. В  70 -та минута бе отменен гол на Ямбол за засада. Битката продължи.  Милен Танев изравни в 75-та минута, след  центриране отляво. Победният гол за акулите реализира  Христо Георгиев 79-та минута след шугт от 12-13 в долния ляв ъгъл. Така Черноморец спечели трудна, но важна победа. Със спечелените три точки отборът остава в битката за професионална виза. Ямбол пък се понрави с много отворена и грамота игра, която е заслуга на младия треньор Ивелин Петков.